Typ postavy jablko: Co nosit?

Všechno sluší pouze ženám s postavou modelky, ovšem mnoho žen se potýká s různými asymetriemi a v souvislosti s nimi musí přemýšlet, jak se obléct. Rozhodně to ale neznamená, abyste se za své tělo styděla. Každé tělo ženy je jiné ale stejně krásné a vhodně zvoleným značkovým dámským oblečením dokáže být ještě krásnější. Pokud se nebudete oblékat pro svůj typ postavy, můžete si spíše uškodit a dokonce si opticky přidat i několik kilogramů. Pojďte si s námi přečíst, jak byste měla oblékat postavu typu jablka.

Typ postavy jablko

A jak vlastně vypadá to jablko, o kterém bude v tomto článku řeč? Jablka bývají narozdíl od hrušky mohutnější v horní polovině těla. Tím jsou na mysli větší prsa, široká ramena a záda. Jablka mají velmi často nedefinovaný pas a větší bříško. Ženy s postavou jablka mají velmi často štíhlé končetiny, tedy ruce a dokonce výstavní, štíhlé nohy. Když jablko přibírá, tuk se soustředí do bříška, ramenou a rukou. Naopak nohy, hýždě a lýtka tuk příliš neukládají.

Oblečení pro postavu jablko

Jak už to většinou u dámské módy bývá, vždy byste se měla snažit podtrhnout to, co máte pěkné a odpoutat pozornost od toho, co chcete zamaskovat. Tedy v případě postavy jablka, byste se měla snažit podtrhnout hrudník a štíhlé nohy, protože jsou vaší předností. Naopak byste měla odtáhnout pozornost od břicha.

Největší problém u jablek většinou vzniká u pasu. Jablko má dvě možnosti, jak jej bude řešit ー buď ho opticky zvýrazní vhodně zvoleným střihem a nebo od něj naprosto odpoutá pozornost. Dávejte si však velký pozor na masivní pásky nebo jiné aplikace v oblasti pasu. Nepomůžete si, pokud si budete chtít pas vyšponovat tak, že se div nepřetrhnete v půli. Vrchní polovinu těla byste měla oblékat do tmavějších barev, které postavu opticky zúží. Rovněž byste se měla vyhýbat robustním vzorům a aplikacím, které na první pohled přitáhnout pozornost.

Naopak dolní polovinu těla se nebojte zdůraznit světlejšími kalhotami. Co se týče střihu, vyhýbejte se vysokému pasu a raději volte kalhoty s nižším a středně vysokým pasem. Ženám s postavou jablka padnou úzké kalhoty skinny nebo kalhoty s rovnými nohavicemi

Šaty vybírejte s mírným zúžením v pase nebo se zavinovacím efektem, které vytvoří opticky užší pas. Vyhnout byste se měla empírovému střihu, který je zúžený pod prsy a následně spadá volně dolů. Takto vám vytvoří maximálně efekt sedmi měsíčního těhotenství. Pokud už chcete nosit empírový střih, volte takový, který se rozšiřuje alespoň 5 centimetrů po poprsím.

Co by jablko mělo nosit

 • trička a halenky s výstřihem do V,
 • trička volná přes bříško a boky,
 • sukně do pasu, pouzdrové a áčkové sukně,
 • rovné, zavinovací šaty,
 • rovné a úzké kalhoty,
 • saka a kardigany.

Co by jablko nemělo nosit?

 • výrazná a světlá trička,
 • uplá trička a tílka, crop topy,
 • empírový střih,
 • výrazné doplňky na krk,
 • kalhoty z vysokým pasem, bokovky.

Pokud máte specifický typ postavy, je dobré vybírat kvalitní a značkové oblečení, které vám vydrží roky. Přeci jen když už najdete něco, co vám sedí, nechcete, aby se vám daný kousek po pár vyprání rozpadl. Mezi oblíbené značky oblečení patří například Balenciaga. Velký výběr najdete na e-shopu 10k.cz zde.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *