Typ postavy jablko: Co nosit?

Všechno sluší pouze ženám s postavou modelky, ovšem mnoho žen se potýká s různými asymetriemi a v souvislosti s nimi musí přemýšlet, jak se obléct. Rozhodně to ale neznamená, abyste se za své tělo styděla. Každé tělo ženy je jiné ale stejně krásné a vhodně zvoleným značkovým dámským oblečením dokáže být ještě krásnější. Pokud se nebudete oblékat pro svůj typ postavy, můžete si spíše uškodit a dokonce si opticky přidat i několik kilogramů. Pojďte si s námi přečíst, jak byste měla oblékat postavu typu jablka.

Typ postavy jablko

A jak vlastně vypadá to jablko, o kterém bude v tomto článku řeč? Jablka bývají narozdíl od hrušky mohutnější v horní polovině těla. Tím jsou na mysli větší prsa, široká ramena a záda. Jablka mají velmi často nedefinovaný pas a větší bříško. Ženy s postavou jablka mají velmi často štíhlé končetiny, tedy ruce a dokonce výstavní, štíhlé nohy. Když jablko přibírá, tuk se soustředí do bříška, ramenou a rukou. Naopak nohy, hýždě a lýtka tuk příliš neukládají.

Oblečení pro postavu jablko

Jak už to většinou u dámské módy bývá, vždy byste se měla snažit podtrhnout to, co máte pěkné a odpoutat pozornost od toho, co chcete zamaskovat. Tedy v případě postavy jablka, byste se měla snažit podtrhnout hrudník a štíhlé nohy, protože jsou vaší předností. Naopak byste měla odtáhnout pozornost od břicha.

Největší problém u jablek většinou vzniká u pasu. Jablko má dvě možnosti, jak jej bude řešit ー buď ho opticky zvýrazní vhodně zvoleným střihem a nebo od něj naprosto odpoutá pozornost. Dávejte si však velký pozor na masivní pásky nebo jiné aplikace v oblasti pasu. Nepomůžete si, pokud si budete chtít pas vyšponovat tak, že se div nepřetrhnete v půli. Vrchní polovinu těla byste měla oblékat do tmavějších barev, které postavu opticky zúží. Rovněž byste se měla vyhýbat robustním vzorům a aplikacím, které na první pohled přitáhnout pozornost.

Naopak dolní polovinu těla se nebojte zdůraznit světlejšími kalhotami. Co se týče střihu, vyhýbejte se vysokému pasu a raději volte kalhoty s nižším a středně vysokým pasem. Ženám s postavou jablka padnou úzké kalhoty skinny nebo kalhoty s rovnými nohavicemi

Šaty vybírejte s mírným zúžením v pase nebo se zavinovacím efektem, které vytvoří opticky užší pas. Vyhnout byste se měla empírovému střihu, který je zúžený pod prsy a následně spadá volně dolů. Takto vám vytvoří maximálně efekt sedmi měsíčního těhotenství. Pokud už chcete nosit empírový střih, volte takový, který se rozšiřuje alespoň 5 centimetrů po poprsím.

Co by jablko mělo nosit

 • trička a halenky s výstřihem do V,
 • trička volná přes bříško a boky,
 • sukně do pasu, pouzdrové a áčkové sukně,
 • rovné, zavinovací šaty,
 • rovné a úzké kalhoty,
 • saka a kardigany.

Co by jablko nemělo nosit?

 • výrazná a světlá trička,
 • uplá trička a tílka, crop topy,
 • empírový střih,
 • výrazné doplňky na krk,
 • kalhoty z vysokým pasem, bokovky.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *