Až skončí zima, nezapomeňte na jarní údržbu svého vozu

Důkladnou kontrolu vozu před zimou pokládá většina řidičů za samozřejmou, ale neméně důležitá je i na jaře. Intenzivní provoz auta během zimních měsíců se může na vozidle citelně podepsat, a to zejména v případě, že žijete v oblasti s nepříznivým počasím. A proto – jakmile zima pomine a přijdou teplejší měsíce, je správné podstoupit další kolo údržby. Díky ní bude automobil fungovat bez problémů. Na jaké oblasti se v rámci jarní „preventivky“ zaměřit?

Zvažte výměnu oleje

Chladné počasí může způsobit, že olej zhoustne a ztratí schopnost správně mazat motor. To může mít za následek snížení výkonu, proto není výměna opotřebeného oleje na začátku teplejšího období vůbec od věci.

C:\Stahujeme\medianoviny.cz_auto-poly_01.jpg

Zkontrolujte a vyměňte pneumatiky

Máte v plánu po skončení zimní sezóny „dorazit“ gumy a napřesrok si pořídit nové? Zima bývá pro pneumatiky náročná, a protože představují klíčový bezpečnostní prvek, je nepsanou povinností je na jaře zkontrolovat a v případě potřeby s výměnou zbytečně nečekat. Pozornost věnujte hloubce dezénu, jakožto i celkovému stavu pneumatik.

Proveďte kontrolu brzdového systému

Autorizovaný servis Škoda Auto-Poly zákazníkům připomíná, že nízké teploty komplikují zastavení vozidla, a proto je po zimě nezbytné zkontrolovat nadměrně zatěžované brzdy a ujistit se, že stále fungují na sto procent. Všimnete-li si jakýchkoli podivných zvuků nebo vibrací, rozhodně s vozem zavítejte na kontrolu do servisu.

Nezapomeňte na baterii

Mráz může způsobit, že se autobaterie, která není v dobré kondici, poškodí nebo zcela zničí. Proto není od věci ji zkontrolovat a v případě potřeby pořídit novou.

C:\Stahujeme\medianoviny.cz_auto-poly_02.jpg

Pusťte se do očisty

Zima je pro lak zatěžkávací zkouškou. Na jaře karoserie vypadá matně a zašle, proto je vhodné automobil důkladně vyčistit od všech nečistot a soli. Ideální je ruční mytí, v rámci kterého se dostanete i do míst, která jsou kartáčům automatické myčky zapovězena.

Péči si zaslouží i stěrače čelního skla

Po náročném provozu v zimě se stává, že stěrače čelního skla pozbydou na účinnosti. Nezapomeňte je zkontrolovat a případně je vyměnit za nové. Kvalita stírání má zásadní význam na bezpečnost jízdy za deště!

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *