Postup, jak na nehtovou modeláž

V dnešní době okolo sebe vidíme mnoho žen a dívek, co mají gelové nebo umělé nehty. Mají mnoho výhod. Nemusíte se o ně tolik starat, dlouho vám vydrží a vypadají krásně. Ovšem když si uvědomíme, že na doplňování gelu či akrylu byste správně měla chodit jednou za tři týdny kvůli odrůstání nehtů, jednoduše spočítáte, že už za nehty necháte poměrně dost peněz. 

FInanční pohled není jediný, který může mnoho žen od umělých nehtů odradit, a proto čím dál víc žen nakupuje UV lampy, gely a štětce a dělá si nehty doma. S jistotou můžeme říct, že to zvládne každý, jen to chce trochu cviku a trpělivosti naučit se něco nového. Co vy víte, třeba se z toho stane nový koníček a budou k vám hodit za malý příspěvek i kamarádky. 

Nakoupila jste si vše potřebné a nevíte, jak na to? Přesně pro vás je tento článek o nehtové modeláži

1.Ošetření vlastních nehtů

V každém případě vždy začínáte s ošetřením vlastních nehtů. Nejprve odlakujte své vlastní nehty, a to i v případě, že žádný lak nemáte. Nehty tak alespoň odmastíte a bude se vám s nimi lépe pracovat. Následně vezměte do ruky pilník nebo brusku a zatlačovač nehtové kůžičky a pusťte se do práce. 

Nejdříve začněte s kůžičkou. To proto, abyste odhalili celý nehet a gel vám tak lépe přilnul. Pokud máte kůžičku moc dlouho, nebojte se ji odstřihnout. Následně použijte pilník nebo brusku a přepilujte celou plochu vašeho nehtu. Díky tomu nehet zmatníte a připravíte ho na nános gelu. Mimo to vám bude lépe držet lepidlo na umělé nehty. 

2.Lepení a úprava umělých tipů

Nejdříve vyzkoušejte velikost tipů na každý nehet zvlášť. Je to ta velikost, která nejlépe odpovídá velikosti vašeho přírodního nehtu. Pokud je spodní okraj příliš široký, klidně umělý nehet trochu po bocích zapilujte. Při lepení umělých tipů postupujte nehet po nehtu, jelikož lepidlo velmi rychle zasychá. Na spodní okraj nehtu naneste lepidlo a rozprostřete ho rovnoměrně po okraji nehtu. Následně umělý nehet pomalu přiložíte na svůj přírodní a tlačíte, dokud lepidlo nezaschne. Jakmile je hotovo, odstraníte přebytečné lepidlo.

Poté přichází řada na úpravu umělých nehtů a to pomocí kleští na umělé nehty a hrubého pilníku či brusky. Nehty nejdříve upravíte do požadované délky a v případě, že chcete kulatý tvar, zastřihnete i špičky. Takto nestrávíte mládí pilováním. Následně zpilujete celou plochu nehtů a přechod umělého a přírodního nehtu zpilujete do ztracena.

3.Aplikace gelu

Ještě než se vrhnete na první vrstvu gelu, je potřeba nanést podkladový lak neboli primer, díky kterému gel na umělý nehet lépe přilne. Nechte uschnout přirozeně nebo v UV lampě. V tu chvíli přichází řada na první vrstvu gelu. Myslete na to, že první vrstva gelu musí být opravdu tenká, aby se vám nevytvořily bublinky gelu, kvůli kterým se vám gel odchlípne. Jakmile máte gel nanesený, necháte zaschnout v UV lampě na nehty. Hned jak nehty vytáhnete z lampy, otřeme z povrchu nehtu výpotek, což je lepivá vrstva na povrchu nehtu. Jakmile máte hotovo, pilníkem nebo bruskou upravíte nehet do požadovaného tvaru a opět lehce přepilujete po povrchu nehtu.

Na to aplikujete ještě jednu vrstvu gelu, která už může být o něco silnější. nezapomeňte ー vždy gel nanášejte ze zdola nahoru a dávejte pozor ať se štětec neoddělí od gelu. Opět by hrozilo, že se vám na nehtu vytvoří bubliny gelu. Jak máte hotovo, opět ruku vložíte do UV lampy a gel necháte zaschnout. Po vytažení hned stíráme výpotek.

4. Po aplikaci

Jakmile jste nanesli gel, zkontrolujte, že jsou všechny nehty v pořádku, nejsou nikde oděrky nebo bubliny. Jemným pilníkem ještě můžete vyrovnat nějaké nedokonalosti. Na ruce a nehty naneste krém nebo olejíček a ruce promasírujte. Tímto končí postup nehtové modeláže a my přejeme hodně štěstí.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *