Jak hezky zabalit dárek

Balení dárků je postrachem mnohých lidí obzvláště před blížícími se Vánoci. Ale nezoufejte. Dárky můžete zabalit i velmi jednoduše, rychle a vizuálně hezky. Poradíme vám, jak zabalit měkouše, knihy i kulaté či jinak neforemné dárky.

Co budete potřebovat k balení dárků?

Jako první vás napadne určitě balicí papír. Ten můžete koupit v papírnictví, supermarketu nebo i v obchodě s nábytkem. Vybírat můžete z tradičních motivů, nebo sáhnout po těch malovaných. V poslední době jsou velmi oblíbené jednobarevné papíry či klasické hnědé tvrdé papíry k balení balíků. U výběru balicího papíru můžete popustit svou uzdu fantazie a použít cokoliv, co máte doma. Pokud víte, že to někoho neurazí, můžete použít například:

  • staré noviny se zajímavým (ideálně tématickým) příběhem, 
  • obrázky vašich dětí, které můžete poslepovat dohromady a zabalit do nich dárky pro prarodiče,
  • ruličky toaletního papíru a vytvořit z ní kapsičku pro zabalení malých dárků,
  • textil nebo kousky starých látek, které sešijete dohromady.

Možností je opravdu spoustu. Budou se vám hodit také nůžky, stuhy nebo provázky. Ti méně zruční ocení izolepu, se kterou si můžete ledasco přichytit. Pokud chcete dárky ještě víc ozvláštnit, polepte je obrázky, samolepkami nebo přírodními věcmi, jako jsou šišky, větvičky apod. 

Tipy, jak originálně zabalit dárky

Jak zabalit peníze, vstupenky nebo poukázky jako dárek 

Peníze, vstupenky, dárkové poukázky. Co s nimi? Nejjednodušší možností je je vložit do obálky. Můžete být ale originálnější a vložit je do láhve jako tajný vzkaz. Za pár korun můžete koupit rámeček a zarámovat je jako obraz. Vložit je můžete také do skořápky od ořechu a darovat je jako v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Papírové dárky pro děti můžete uvázat do ruliček a pověsit přímo na vánoční stromeček. 

Nejlepší variantou je vymyslet něco tématického. Koupili jste lístky do kina? Co třeba udělat popcorn a vložit ho společně s poukázkou do krabice? Pokud chcete darovat peníze na vysněnou dovolenou, co nachystat do krabice malé indicie k cestě (mapu, jídlo, maketu dopravního prostředku) a nechat obdarovaného hádat, co dostane? 

Jak na balení měkkých dárků

Pořídili jste kamarádce vtipné tričko s vlastním potiskem a chcete, aby bylo stejně unikátně zabaleno? Nebalte jej do klasického obdélníkového tvaru, ale vytvořte z něj například ruličku. Tu velmi jednoduše obalíte balicím papírem a obvážete mašlí. Tričko můžete poskládat i do nějaké krabice a polepit ji vtipnými motivy. Obdarovaný hned na první pohled nepozná, že nedostane “neoblíbený” měkký dárek. 

Jak zabalit neforemné dárky

Neforemné dárky jako jsou hrnky s fotkou, oříšky v čokoládě nebo švýcarské nože můžete vložit do tašky nebo pytlíku. Tašky ani pytlíky nemusíte kupovat, opět stačí něco rychle vyrobit z toho, co už máte doma. Stačí odhadnout velikost pytlíku dle dárku, poslepovat okraje a vložit do něj dárek. Pytlík pak můžete ozdobit pomocí třpytek, akrylových barev nebo třeba pomocí křišťálové pryskyřice. Můžete namalovat abstraktní kresby nebo vánoční motivy od stromečku po baňky. 

Jak zabalit velký dárek

Velké dárky jsou na zabalení možná nejhorší. Do čeho chcete zabalit kolo, matraci nebo třeba novou lednici? Takové dárky většinou ani neschováte v domě aniž by si toho nikdo nevšiml. Skvělým tipem jsou světýlka. Ty koupíte v každém supermarketu. Světýlka omotejte kolem dárku a máte vyhráno. Když se rozsvítí (obzvláště venku), vypadá to skvěle. Stačí vám také velká barevná mašle, která na dárku vynikne.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *